SEO Nedir? (SEARCH ENGİNE OPTİMİZATİON)

Kısaca SEO, arama motoru optimizasyonu kelimesinin kısa halidir. İnternet kullanıcılarının tamamına yakını bir arama yaparken, arama motorlarını kullanmaktadır. Bu yüzden hangi sektörde olursanız olun, potansiyel müşterilerinizin sizi bulması için arama motorlarına optimize olmuş bir WEB sitenizin olması gerekiyor.

seo

SEO Hizmeti

sand box

SEO hizmeti, her site için değişiklik göstermektedir. SEO hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz? Onlardan bahsetmek istiyoruz. SEO çalışması yaparken çok dikkatli olunması gerekiyor. Doğru yapıldığında sitenize gelen trafiği arttıracağı gibi yanlış(bilinçsiz) yapıldığında geri dönüşü olmayan yollara girebilirsiniz. Örneğin; kopya içerik, aşırı backlink alımı, orantısız anahtar kelime kullanımı gibi durumlarda arama motorları web sitenizi spam olarak algılayabilir ve en arka sayfalarda sıralanmasına sebep olabilirsiniz.

Kaliteli SEO Hizmeti Nasıl Alırsınız?

Aslında SEO hakkında kalın bir kitap yazılabilir ama Google bize yayınladığı onlarca doküman da özet olarak diyor ki; İyi bir kullanıcı deneyimi sunun, siteniz zaten zamanla ilk sayfalarda sıralanacaktır. İyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için öncelikle kendinizi ziyaretçi yerine koyun ve şu soruları sorun;

  • Ben olsaydım bu sitede uzun vakit geçirir miydim?
  • Sitemiz mobil uyumlu mu?
  • Sitem hızlı açılıyor mu?
  • Aradığımı buldum mu?
  • Web sitem, hem içerik olarak doyurucu hem göze hitap ediyor mu?
  • Renk uyumu var mı?
  • Sitede kullanılan fontlar rahatça okunabiliyor mu? Gibi sorulara kesinlikle evet cevabını vermelisiniz.  Siteye gelen arama botlarının sitenizi anlamasına yardımcı olacak etiketler kullanılmalı ve SEO standartlarına uygun ayarları optimize etmelisiniz.

Bunların dışında SEO analiz işidir; Hedef kitlesini iyi tanımalı, insanlar bir konu hakkında arama yaparken nasıl arıyor? Bunları araştırmalı, sektördeki rakipleri ve rekabeti incelemeli bunlara göre aksiyon almalısınız.

Doğru SEO Hizmetini Nasıl Alırım?

SEO hizmeti alırken, doğru SEO uzmanları ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Google’da üst sıralara çıkmak için aceleci olmak son derece yanlıştır. Google’da birinci sayfada çıkmak için vaat veren SEO ajansları WEB sitenize yoğun backlink(otoriter sitelerden link alımı bir nevi referans) alarak ilk sıralara çıkartabilir. Eğer bu kısa sürede oluyorsa mutlaka şüphelenmelisiniz. Çünkü abartılı bir şekilde backlink almak sitenize yarardan çok zarar sağlar. Yoğun backlink alımı size ani yükselmeler sağlayabilir fakat düşüşünüz bir o kadar hızlı olur. Çünkü Google yapılan her türlü abartılı SEO çalışmalarını tespit eder ve cezalandırır. Bunun yerine istikrarlı yükselişler kalıcı olmaktadır. Ne derler bilirsiniz her şey tadında güzel.

Ani yükselişler kalıcı ve sağlıklı değildir.
Yavaş yavaş yükselmek istikrarlı ve güvenlidir.

SEO Avantajları Nelerdir?

  • Sitenize gelen ziyaretçilere iyi kullanıcı deneyimi sunarsınız.
  • Reklam maliyetleriniz azalır.
  • Arama sonuçlarında üstte çıktığınız için müşteriler gözünde güven ve prestij kazanırsınız.

Nasıl Çalışıyoruz?

Öncelikle bizimle SEO çalışması yapmak isterseniz ücretsiz bir şekilde internet sitenizin SEO analizini yapıyoruz. Ayrıntılı bir SEO raporu hazırlanıyor. Onay verildiği taktirde bir yol haritası çiziyor ve çalışmalara başlıyoruz.

Ücretlendirme

SEO fiyatları sitenizin durumuna göre değişlik göstermektedir. WEB sitenizin durumu, rakip analizi ve hedef anahtar kelimeleriniz fiyatlandırmada rol oynamaktadır.

Garanti Kapsamı

Sektörde çok fazla boş vaat veren firma ve kişiler olduğunu görüyoruz. Toplantı gerçekleştirdiğimiz firmalar, genellikle daha önce birkaç şahıs veya kurumla iş yaptığı fakat hiçbir gelişim ve değişim olmadığı hatta daha kötüye gittiği yönünde yakınıyor. Bizim sizlere bir sözümüz var. SEO analiz yapıldıktan sonra sizlere aynı zamanda teklifimizi de iletiyor olacağız. Bu teklifte vaat ettiğimiz süreden sonra gerekli iyileşme olmadıysa paranızı iade ediyoruz. Sizde onlarca memnun firmadan biri olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.