SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Dijital çağın hızla geliştiği bu dönemde, firmalar sosyal medya yönetimine büyük önem vermiştir. Sosyal medya yönetimi; ciddi bir vakit ve emek harcanarak yapılmalıdır. Aksi taktirde, sosyal medyada kaybolur gidersiniz.

Sosyal medya yönetimi yaparken; ilgi çekici, eşsiz ve özgün olunmalıdır. Bir diğer önemli nokta, tüm reklam kanallarıyla entegre çalışmalıdır. TV reklamları, Web sitesi, blog ve gazete reklamlarınız varsa bunlara uygun sosyal medya standartları geliştirilmeli diğer reklam kanallarında kullandığınız renk tonlarında görseller ve sloganlarınıza uygun paylaşımlar yapılmalıdır.

Sogo ajans bünyesindeki sosyal medya uzmanları; yaratıcı, yenilikçi bir bakış açısına sahip, ticaretten anlayan, çalışacağı firma hakkında bilgi sahibi, her durum için ön hazırlıklı,(özel günlerde firmaya özel tebrik ve kutlama mesajları) hedef kitleyi iyi analiz eden, anahtar kelime analizini doğru ve etkili yapan, yorum beğeni ve etkileşim istatistiklerinden anlamlı verilen çıkaran analitik bir yeterliliğe sahiptir. Markanın profil tasarımları ile gönderiler uyumlu olmalı, buton kullanımları doğru yapılmalıdır. Ayrıca müşteri yorumları ile doğru yaklaşımla ilgilenilmelidir.

Kurumsal sosyal medya hesabınızı bizim yönetimimize bırakarak, markalaşma yolunda önemli bir adım atabilir ve müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.